Komu powierzyć zarządzanie nieruchomościami na wynajem za granicą?

Zakup domu, mieszkania lub apartamentu z przeznaczeniem na wynajem to w czasach galopującej inflacji jedna z najpewniejszych inwestycji, niezależnie od tego, czy jej realizację planujemy w Polsce, czy za granicą. Od wielu lat szczególnym zainteresowaniem nabywców cieszą się nieruchomości zlokalizowane w krajach Basenu Morza Śródziemnego, m.in. na Cyprze Północnym. Atrakcyjne ceny, piękna pogoda i korzystne uwarunkowania fiskalne zachęcają do inwestowania. Jeśli jednak chcemy zarabiać na wynajmie, warto pomyśleć o profesjonalnym zarządzaniu nieruchomościami.

Na czym polega zarządzanie najmem?

W największym skrócie proces zarządzania wynajmem zakłada, że wszystkie formalności związane z obsługą lokalu, jego udostępnianiem najemcom, rozliczaniem czynszów, kontrolą i bieżącymi naprawami, bierze na siebie zewnętrzna firma. Pośrednik dba o to, by ogłoszenia promujące mieszkanie na wynajem były aktualne, dobrze widoczne i atrakcyjne. Jednocześnie, do jego obowiązków należą również:

  • home staging i profesjonalna sesja zdjęciowa,
  • umawianie oraz organizacja prezentacji mieszkania,
  • stały kontakt z administratorem budynku,
  • monitorowanie oraz rozliczanie płatności,
  • profesjonalna obsługa w przypadku usterek,
  • dopełnienie formalności związanych z zakończeniem wynajmu.

Czym charakteryzuje się dobry pośrednik od zarządzania najmem?

W przypadku atrakcyjnych turystycznie państw takich jak Cypr mieszkania na sprzedaż stanowią przedmiot zainteresowania inwestorów z całego świata. Warto sprawdzić, czy na tamtejszym rynku funkcjonują polskie podmioty oraz biura, oferujące profesjonalne zarządzanie najmem. Niewątpliwą zaletą współpracy z krajowym pośrednikiem jest brak barier komunikacyjnych oraz możliwość sprawnego załatwienia wszystkich niezbędnych formalności. Warto wybierać firmy z najdłuższym stażem, które – jak polskie biuro RT Invest – doskonale znają miejscowy rynek nieruchomości. Jaki zakres wsparcia jest zatem w stanie zaproponować polskie biuro?

Oferta dopasowana do potrzeb

Łatwy kontakt z pośrednikiem powoduje, że już na starcie możemy wskazać interesujący nas standard nieruchomości, nie tracąc czasu na oferty, które nie leżą w kręgu naszego zainteresowania.

Pełen pakiet usług

Inwestując w położone m.in. na Cyprze mieszkania na sprzedaż, możemy zyskać zarówno pomoc przy zakupie, jak i pełne wsparcie w zakresie urządzenia lokalu, jego bieżącej kontroli oraz zarządzania najmem. Firma zarządzająca ma bogate doświadczenie w zakresie wyszukiwania i weryfikowania najemców. Dzięki temu z jednej strony nie musimy obawiać się, że mieszkanie będzie stało puste, nie generując spodziewanego przychodu, z drugiej – zyskujemy gwarancję pełnej kontroli oraz bezpieczeństwa.

Obsługa posprzedażowa oraz pomoc przy formalnościach

Dobra firma zarządzająca najmem to nie tylko profesjonalizm i skuteczność na rynku, ale także wielowymiarowe wsparcie dla inwestora. Warto korzystać z usług tych podmiotów, które biorą na siebie pełną obsługę sprzedażową, a także zapewniają pomoc w bieżących sprawach, jak zapłata podatków, założenie konta w zagranicznym banku, a nawet ubieganie się o obywatelstwo.

Zarządzanie najmem – czy warto?

Jak widać, zarządzanie wynajmem to bardzo szeroki termin, który obejmuje wiele niezbędnych formalności. Powierzając lokal profesjonalnej firmie, oszczędzamy czas i pieniądze, jednocześnie zyskując pewność profesjonalnej obsługi i stałego przychodu.

Zdj. główne: pexels.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *