Komu powierzyć zarządzanie nieruchomościami na wynajem za granicą?

Zakup domu, mieszkania lub apartamentu z przeznaczeniem na wynajem to w czasach galopującej inflacji jedna z najpewniejszych inwestycji, niezależnie od tego, czy jej realizację planujemy w Polsce, czy za granicą. Od wielu lat szczególnym zainteresowaniem nabywców cieszą się nieruchomości zlokalizowane w krajach Basenu Morza Śródziemnego, m.in. na Cyprze Północnym. Atrakcyjne ceny, piękna pogoda i korzystne uwarunkowania fiskalne zachęcają do inwestowania. Jeśli jednak chcemy zarabiać na wynajmie, warto pomyśleć o profesjonalnym zarządzaniu nieruchomościami.

Na czym polega zarządzanie najmem?

W największym skrócie proces zarządzania wynajmem zakłada, że wszystkie formalności związane z obsługą lokalu, jego udostępnianiem najemcom, rozliczaniem czynszów, kontrolą i bieżącymi naprawami, bierze na siebie zewnętrzna firma. Pośrednik dba o to, by ogłoszenia promujące mieszkanie na wynajem były aktualne, dobrze widoczne i atrakcyjne. Jednocześnie, do jego obowiązków należą również:

  • home staging i profesjonalna sesja zdjęciowa,
  • umawianie oraz organizacja prezentacji mieszkania,
  • stały kontakt z administratorem budynku,
  • monitorowanie oraz rozliczanie płatności,
  • profesjonalna obsługa w przypadku usterek,
  • dopełnienie formalności związanych z zakończeniem wynajmu.

Czym charakteryzuje się dobry pośrednik od zarządzania najmem?

W przypadku atrakcyjnych turystycznie państw takich jak Cypr mieszkania na sprzedaż stanowią przedmiot zainteresowania inwestorów z całego świata. Warto sprawdzić, czy na tamtejszym rynku funkcjonują polskie podmioty oraz biura, oferujące profesjonalne zarządzanie najmem. Niewątpliwą zaletą współpracy z krajowym pośrednikiem jest brak barier komunikacyjnych oraz możliwość sprawnego załatwienia wszystkich niezbędnych formalności. Warto wybierać firmy z najdłuższym stażem, które – jak polskie biuro RT Invest – doskonale znają miejscowy rynek nieruchomości. Jaki zakres wsparcia jest zatem w stanie zaproponować polskie biuro?

Oferta dopasowana do potrzeb

Łatwy kontakt z pośrednikiem powoduje, że już na starcie możemy wskazać interesujący nas standard nieruchomości, nie tracąc czasu na oferty, które nie leżą w kręgu naszego zainteresowania.

Pełen pakiet usług

Inwestując w położone m.in. na Cyprze mieszkania na sprzedaż, możemy zyskać zarówno pomoc przy zakupie, jak i pełne wsparcie w zakresie urządzenia lokalu, jego bieżącej kontroli oraz zarządzania najmem. Firma zarządzająca ma bogate doświadczenie w zakresie wyszukiwania i weryfikowania najemców. Dzięki temu z jednej strony nie musimy obawiać się, że mieszkanie będzie stało puste, nie generując spodziewanego przychodu, z drugiej – zyskujemy gwarancję pełnej kontroli oraz bezpieczeństwa.

Obsługa posprzedażowa oraz pomoc przy formalnościach

Dobra firma zarządzająca najmem to nie tylko profesjonalizm i skuteczność na rynku, ale także wielowymiarowe wsparcie dla inwestora. Warto korzystać z usług tych podmiotów, które biorą na siebie pełną obsługę sprzedażową, a także zapewniają pomoc w bieżących sprawach, jak zapłata podatków, założenie konta w zagranicznym banku, a nawet ubieganie się o obywatelstwo.

Zarządzanie najmem – czy warto?

Jak widać, zarządzanie wynajmem to bardzo szeroki termin, który obejmuje wiele niezbędnych formalności. Powierzając lokal profesjonalnej firmie, oszczędzamy czas i pieniądze, jednocześnie zyskując pewność profesjonalnej obsługi i stałego przychodu.

Zdj. główne: pexels.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 393 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *