Jak zaprojektować wnętrze penthouse w nowojorskim stylu?

Deweloperzy prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej interesujących mieszkań w nowo stawianych budynkach. Wśród nich na uwagę zasługują m.in. coraz popularniejsze penthouse’y ulokowane na najwyższych kondygnacjach. Jak je zaprojektować, aby uzyskać efekt zbliżony do aranżacji rodem z Nowego Jorku?

Widoki z okien penthouse’u

Penthouse’y to luksusowe apartamenty położone na najwyższych kondygnacjach budynków mieszkalnych czy hoteli. Najczęściej zapewniają one nie tylko prywatność, ale też wspaniałe widoki. Aranżując przestrzeń takiego mieszkania, warto wykorzystać ten atut. Jak? Warto postawić na okna bez stałych przesłon takich jak firany czy rolety – zwłaszcza jeśli budynek jest najwyższy w okolicy. Wielkoformatowe przeszklenia sprawią, że pomieszczenie wyda się przestronniejsze, gdyż nie będzie widocznych granic między światem zewnętrznym a wnętrzami. Dodatkowo pomieszczenia będą dobrze doświetlone, co optycznie je powiększy. Dla zwiększenia prywatności można zastosować rolety rzymskie lub zasłony. Ważne, aby były one wykonane z najwyższej jakości tkaniny w neutralnym kolorze i o jednolitej teksturze.

Penthouse i otwarta przestrzeń

Nowojorskie penthouse’y to przeważnie apartamenty dwupoziomowe. Niższy z nich jest zazwyczaj tzw. częścią dzienną, w której spożywa się posiłki, relaksuje na kanapie czy przyjmuje gości. Najwyższa kondygnacja mieszkania jest natomiast strefą prywatną czy też nocną. Znajdują się tam sypialnie z przypisanymi im łazienkami, garderoby itp. Planując aranżację panethouse’u, warto pamiętać, aby strefę dzienną nie dzielić ścianami. W otwartej przestrzeni o dużej powierzchni, poszczególne części, np. kuchenna, jadalniana, wypoczynkowa czy hall, powinny się płynnie przeplatać. Warto też pamiętać, że mieszkania o otwartym układzie wydają się większe oraz bardziej prestiżowe, co kluczowe dla właścicieli penthouse’ów.

Najwyższa jakość wykończenia i materiałów

Apartamenty typu penthouse to przeważnie najbardziej komfortowe i jednocześnie najdroższe lokale w budynku. Warto zadbać, aby cechy te podkreślało też wykończenie wnętrz. Przede wszystkim kluczowe jest dobranie materiałów najwyższej jakości, takich jak naturalny kamień i drewno, a także typowe dla stylu nowojorskiego sztukaterie czy elementy stalowe. Każdy z tych elementów powinien do siebie pasować kolorem. Same materiały to jednak za mało, aby uzyskać efekt luksusowego wnętrza. Niezwykle istotne jest umiejętne ich wykorzystanie i najwyższa jakość wykończenia poszczególnych części apartamentu.

Luksus penthouse’u dzięki neutralnym barwom

Aranżacje wnętrz w stylu nowojorskim przeważnie zachwycają spójnością klasycznej kolorystyki. Nie inaczej jest w penthouse’ach, w których dominują barwy neutralne, np. modne obecnie beże, jasne brązy, ciepłe biele czy szarości z dodatkiem brązu. Nie oznacza to jednak, że panethouse’y inspirowane aranżacjami z Nowego Jorku muszą być nudne. Kolory modniejsze czy bardziej wyraziste najlepiej wprowadzać pod postacią mebli, np. wypoczynkowych, czy dodatków takich jak pojedyncze dzieła sztuki.

Interesuje Cię znalezienie specjalisty, dla którego projektowanie wnętrz penthouse’ów nie ma tajemnic? Jeśli architekt wnętrz Wrocław czy aranżacja wnętrz Wrocław, to tylko Space Manufacture – autorska i doświadczona w podobnych realizacjach pracownia projektowa.

Zdj. główne: unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart