Zadbaj o jakość domowego powietrza – pokonaj smog z oczyszczaczem

Problem z jakością powietrza występuje już nie tylko w dużych metropoliach, ale też w mniejszych miasteczkach i wsiach. W Polsce najwięcej smogu odnotowuje się zimą. Kominy przemysłowe, ciągłe używanie tzw. „kopciuchów” do ogrzewania domów jednorodzinnych, spaliny samochodowe – to wszystko przyczynia się do tego, że oddychamy coraz gorszym powietrzem. Pozostaje to nie bez znaczenia dla naszego zdrowia. Jak się przed tym bronić? Rozwiązaniem może być domowy oczyszczacz powietrza.

Z tekstu dowiesz się:

  • co wpływa na jakość powietrza i jakie skutki ma smog,
  • jak działa dobry oczyszczacz powietrza w domu.

Gdy pojawia się smog, drogi oddechowe są narażone na mnóstwo zanieczyszczeń, z którymi ciężko jest sobie poradzić. Dobry oczyszczacz powietrza jest więc obecnie bardzo wartościowym sprzętem wyposażenia domowego.

Stan jakości powietrza – jak wpływa na zdrowie?

Wdychanie smogu jest wyjątkowo szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Przyczynia się on do występowania objawów chorób układu oddechowego, a także naczyniowo-sercowego. Nawet kilkudniowy, stale występujący smog może zwiększyć liczbę zgonów wśród osób, które na co dzień zmagają się z takimi problemami.

Gorsza jakość powietrza doskwiera przede wszystkim jesienią i zimą, kiedy mgły oraz zanieczyszczenia powietrza współwystępują ze sobą. Dzieje się tak dlatego, że w tym czasie osadzają się nisko nad powierzchnią ziemi i są bezpośrednio przez nas wdychane. Tlenek węgla, azotu, a także pyły PM10 i PM2.5 to główne składniki smogu, które mają negatywny wpływ na zdrowie. Wdychanie smogu, zwłaszcza długotrwałe, może powodować ostre reakcje układu oddechowego – duszący kaszel, obkurczanie oskrzeli. Smog nasila też ataki astmy, zmniejsza odporność, a nawet zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów płuc, gardła i krtani.

Domowy oczyszczacz powietrza – czy warto?

Dom jest miejscem, które powinno być możliwie wolne od zanieczyszczeń. Aby utrzymać w nim świeże powietrze, większość z nas regularnie wietrzy swoje mieszkanie, co w sezonie jesienno-zimowym przyczynia się niestety do wymiany powietrza na gorsze. Jak temu zaradzić? Skutecznym rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza z jonizatorem, taki jak oczyszczacz powietrza ZPU5500 marki Zelmer.

Dzięki zastosowaniu w urządzeniu 4-stopniowego systemu filtrowania domowe powietrze będzie oczyszczone ze smogu, kurzu, wirusów, bakterii, a nawet nieprzyjemnych zapachów. Jest to doskonały oczyszczacz powietrza dla alergików, ponieważ dzięki dodatkowej funkcji jonizacji usuwa alergeny oraz zarodniki grzybów i pleśni. Ma wbudowany czujnik jakości powietrza. Dzięki niemu samodzielnie analizuje jakość powietrza, włączając się w razie potrzeby. W podobny sposób działa czujnik kurzu. Możesz więc bez obaw wietrzyć mieszkanie, mając pewność, że, gdy zajdzie taka konieczność, oczyszczacz włączy się nawet samodzielnie i sprawi, że będziesz oddychać świeżym, zdrowym powietrzem.

Małe AGD do domu to nie tylko ułatwienie życia, ale też znacząca poprawa jego jakości. Jeśli chcesz się dowiedzieć, w co jeszcze warto się wyposażyć, zapoznaj się z ofertą Zelmera i sprawdź urządzenia, które pomogą Ci żyć zdrowo i znacznie prościej.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *