Zadbaj o jakość domowego powietrza – pokonaj smog z oczyszczaczem

Problem z jakością powietrza występuje już nie tylko w dużych metropoliach, ale też w mniejszych miasteczkach i wsiach. W Polsce najwięcej smogu odnotowuje się zimą. Kominy przemysłowe, ciągłe używanie tzw. „kopciuchów” do ogrzewania domów jednorodzinnych, spaliny samochodowe – to wszystko przyczynia się do tego, że oddychamy coraz gorszym powietrzem. Pozostaje to nie bez znaczenia dla naszego zdrowia. Jak się przed tym bronić? Rozwiązaniem może być domowy oczyszczacz powietrza.

Z tekstu dowiesz się:

  • co wpływa na jakość powietrza i jakie skutki ma smog,
  • jak działa dobry oczyszczacz powietrza w domu.

Gdy pojawia się smog, drogi oddechowe są narażone na mnóstwo zanieczyszczeń, z którymi ciężko jest sobie poradzić. Dobry oczyszczacz powietrza jest więc obecnie bardzo wartościowym sprzętem wyposażenia domowego.

Stan jakości powietrza – jak wpływa na zdrowie?

Wdychanie smogu jest wyjątkowo szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Przyczynia się on do występowania objawów chorób układu oddechowego, a także naczyniowo-sercowego. Nawet kilkudniowy, stale występujący smog może zwiększyć liczbę zgonów wśród osób, które na co dzień zmagają się z takimi problemami.

Gorsza jakość powietrza doskwiera przede wszystkim jesienią i zimą, kiedy mgły oraz zanieczyszczenia powietrza współwystępują ze sobą. Dzieje się tak dlatego, że w tym czasie osadzają się nisko nad powierzchnią ziemi i są bezpośrednio przez nas wdychane. Tlenek węgla, azotu, a także pyły PM10 i PM2.5 to główne składniki smogu, które mają negatywny wpływ na zdrowie. Wdychanie smogu, zwłaszcza długotrwałe, może powodować ostre reakcje układu oddechowego – duszący kaszel, obkurczanie oskrzeli. Smog nasila też ataki astmy, zmniejsza odporność, a nawet zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów płuc, gardła i krtani.

Domowy oczyszczacz powietrza – czy warto?

Dom jest miejscem, które powinno być możliwie wolne od zanieczyszczeń. Aby utrzymać w nim świeże powietrze, większość z nas regularnie wietrzy swoje mieszkanie, co w sezonie jesienno-zimowym przyczynia się niestety do wymiany powietrza na gorsze. Jak temu zaradzić? Skutecznym rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza z jonizatorem, taki jak oczyszczacz powietrza ZPU5500 marki Zelmer.

Dzięki zastosowaniu w urządzeniu 4-stopniowego systemu filtrowania domowe powietrze będzie oczyszczone ze smogu, kurzu, wirusów, bakterii, a nawet nieprzyjemnych zapachów. Jest to doskonały oczyszczacz powietrza dla alergików, ponieważ dzięki dodatkowej funkcji jonizacji usuwa alergeny oraz zarodniki grzybów i pleśni. Ma wbudowany czujnik jakości powietrza. Dzięki niemu samodzielnie analizuje jakość powietrza, włączając się w razie potrzeby. W podobny sposób działa czujnik kurzu. Możesz więc bez obaw wietrzyć mieszkanie, mając pewność, że, gdy zajdzie taka konieczność, oczyszczacz włączy się nawet samodzielnie i sprawi, że będziesz oddychać świeżym, zdrowym powietrzem.

Małe AGD do domu to nie tylko ułatwienie życia, ale też znacząca poprawa jego jakości. Jeśli chcesz się dowiedzieć, w co jeszcze warto się wyposażyć, zapoznaj się z ofertą Zelmera i sprawdź urządzenia, które pomogą Ci żyć zdrowo i znacznie prościej.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *