Czy samochody elektryczne to nasza przyszłość?

Świat zmierza ku ekologii i ochronie naszej planety. Pojawia się coraz więcej inwestycji wdrażanych przez inwestorów jasno wskazujących następujące zmiany, a także mniejsze przedsięwzięcia dostrzegane przez zwykłych mieszkańców. Szybkość rozwoju w branży motoryzacyjnej sprawia, że samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Kto wie — może w niedalekiej przyszłości staną się dominującym rodzajem aut na rynku?

Auta elektryczne — cechy

Porusza się za pomocą prądu, który jest dostarczany poprzez zestaw akumulatorów. To sprawia, że jazda tym samochodem przyniesie wiele satysfakcji i spokoju spowodowanego brakiem hałasu, a także brakiem wydzielania emisji spalin.  Zyskujemy dzięki temu większą wydajność zagwarantowaną prostą i bezpieczną konstrukcją, co z kolei wpływa to na niewielki poziom awaryjności. To auto, które sprawdza się zarówno w mieście na krótkich trasach, jak i podczas długich wyjazdów w terenie. Niewątpliwie dużym plusem jest odzyskiwanie energii elektrycznego podczas hamowania, co z pewnością może przedłużyć dystans pokonywanej drogi. (https://chargeo.pl/ladowarka-do-samochodu/eo-basic-22-kw-kabel-5m-czarna/) Samochód elektryczny daje również możliwość jazdy po buspasach oraz opcję bezpłatnego parkowania w centrum miasta.

Rządowe dotacje na samochody elektryczne

Rządowe dofinansowania na samochody elektryczne jasno wskazują, jakie standardy są wdrażane i stawiane za cel w przyszłości. Jest to spowodowane zmieniającymi się tendencjami na rynku światowym, dlatego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na lata 2021-2026 wprowadził dotację na sfinansowanie pewnej części kwoty za samochód elektryczny.

Pojazdy elektryczne — przyszłość

Rynek samochodów elektrycznych powoli zyskuje coraz większą popularność, także w Polsce. Powstaje coraz więcej publicznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Praktycznie każda większa firma ma zagwarantowane miejsca z punktami ładowania dla aut elektrycznych. A dlaczego jest na nie tak duże zainteresowanie? Sprawdzając raporty o kiepskim stanie powietrza w polskich miastach, można dostrzec, że społeczeństwo chce zdrowo oddychać i nie martwić się wdychanymi spalinami obecnymi w powietrzu. (https://chargeo.pl/ladowarka-do-samochodu/eo-genius-22-kw-kabel-5m-biala/) Co prawda, na ten moment moda na auta elektryczne wyprzedziła podaż, jednak jest to stała tendencja, której nie można z pewnością bagatelizować. Ciężko zignorować tak wyraźny skok technologiczny w przeciągu ostatniej dekady.

Zdj. główne: canva.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *